DECKEL MAHO DMP60SDECKEL MAHO
DMP60S
DECKEL MAHO DMP60S
DECKEL MAHO
DMP60S
Godina proizvodnje
2003
Stanje
Polovno
Lokacija
Njemačka
Podaci o mašini
- Naziv mašine:
- DECKEL MAHO DMP60S
- Proizvođač:
- DECKEL MAHO
- Model:
- Godina proizvodnje:
- 2003
- Stanje:
- spreman za upotrebu (polovno)
- Radni sati:
- 28.800 h
Cijena i lokacija
- Lokacija:
- , Njemačka
Pozovite
Tehnički detalji
- Udaljenost hoda X-osi:
- 760 mm
- Y osi hod:
- 460 mm
- Udaljenost hoda Z-osi:
- 560 mm
- Proizvođač kontrolera:
- SIEMENS
- Model kontrolera:
- Sinumerik 840 D
- Broj osovina:
- 5
Detalji ponude
- ID oglasa:
- A21145007
- Referentni broj:
- DE-MIL-DEC-2003-00006
- Ažuriranje:
- posljednji put 02.02.2026
Opis
This 5-axis DECKEL MAHO DMP60S was manufactured in 2003, featuring a vertical machining center with X, Y, Z travels of 760 mm, 460 mm, and 560 mm respectively. It includes a NC rotary axis, NC swivel milling head, and a tool magazine with 60 positions for HSK-A 63. Additional features include an internal coolant supply and a chip conveyor. Consider the opportunity to buy this DECKEL MAHO DMP60S vertical machining center. Contact us for more information about this machine.
Gedpfxoyglqts Anaebl
• Axes: A-axis NC rotary axis, B-axis NC swivel milling head, V-axis (6th-side machining)
• Tool magazine: 60 positions, HSK-A 63
• Coolant: internal coolant supply
Additional equipment
• Chip conveyor
• Tailstock
• Bar feeder
Gedpfxoyglqts Anaebl