N40 MCT 4500
CNC centar za struganje i glodanje
NILES-SIMMONS
N40 MCT 4500
Godina proizvodnje
1998
Stanje
Polovno
Lokacija
Düsseldorf
Podaci o mašini
- Naziv mašine:
- Proizvođač:
- NILES-SIMMONS
- Model:
- N40 MCT 4500
- Godina proizvodnje:
- 1998
- Lokacija:
- Lager Düsseldorf
- A20720167
- Referentni broj:
- Ažuriranje:
- posljednji put 05.02.2026
Opis
turning length 4.500 mm
greates pass round over bed 810 - 760 mm
Gedpfx Anjx Emvioaebl
swing diameter over slide rest 740 mm
control SIEMENS - 840 C
max. turning diameter 800 mm
turning diameter over slide 740 mm
travel -x2 axis 875 mm
travel -z2 axis 5.200 mm
CNC Turning- and Milling Center | NILES-SIMMONS - N40 MCT 4500
equipped with a turret for driven tools
as well as NC steady rest and tailstock.
Additional equipment:
- Centering points,
- Jaw sets,
- Clamping jaws,
The machine is in a well-maintained condition.
Please refer to further technical details in the attachement of the offer.
#Tags: N-40 | N 40 | N40MCT4500 | N40MCT
Gedpfx Anjx Emvioaebl
control SIEMENS - 840 C
max. turning diameter 800 mm
travel -x2 axis 875 mm
travel -z2 axis 5.200 mm
Additional equipment:
- Centering points,
- Jaw sets,
- Clamping jaws,
Pošaljite upit
Telefon & Faks
+49 2324 ... oglasi
Ovi oglasi bi vas također mogli zanimati.
Aukcija
Aukcija završena
Baden-Württemberg
745 km
CNC glodalica za struganje i glodanje
NILES-SIMMONSN 40 MCT 4500
NILES-SIMMONSN 40 MCT 4500
Mali oglas
Schlüchtern
947 km
CNC tokarilica
MazakSlant Turn 40 MC
MazakSlant Turn 40 MC
Mali oglas
Albano Sant'Alessandro
656 km
CNC podna bušilica
PAMASPEEDRAM 1
PAMASPEEDRAM 1
Jünkerath
1.101 km
Glodalica
Deckel MahoDMC 1035 V
Deckel MahoDMC 1035 V