OFASHL060-40G16AE
Kompresovana zračna ulja za osorciju
Parker Zander
OFASHL060-40G16AE
EXW fiksna cijena plus PDV
Godina proizvodnje
2023
Stanje
izložbena mašina
Lokacija
Erlangen
Podaci o mašini
- Naziv mašine:
- Proizvođač:
- Parker Zander
- Model:
- OFASHL060-40G16AE
- Broj mašine:
- OFASHL060-40G16AE
- Godina proizvodnje:
- 2023
- Stanje:
- kao nova (izložbena mašina)
- Radni sati:
- 0 h
Cijena i lokacija
EXW fiksna cijena plus PDV
- Lokacija:
- Frauenauracher Str. 61, 91056 Erlangen, Deutschland
Opis
Parker Zander adsorption dryer Compressed air preparation system OIL FREE AIR SYSTEM.
The OFAS combines sophisticated OIL-X filtration technology with one
With dew point control, regeneration air volumes adjustable
Exhibit:
Parker / Zander adsorption system OFASHL060-40G16AE
Year 2019
Technical data:
Compressed air connection: BSPT G 1/2 "
Gbodpjd Sninefx Anaol
Flow rate:
1.65 m³ / min at pressure dew point -20 ° C
1.50 m³ / min at a pressure dew point of -40 ° C
Removes dirt, oil and water up to 0.003 μm
Max. Pressure 16 bar
Dimension:
Width: 559 mm
Depth: 490 mm
Height: 1510 mm
Weight: 93 kg
The OFAS system is officially certified by Lloyd to ISO 8573-1 Class 0 in terms of the total oil content of the compressed air from oil-lubricated and oil-free compressors.
Other models and designs on request!
Exhibit:
Year 2019
Technical data:
Gbodpjd Sninefx Anaol
Flow rate:
Max. Pressure 16 bar
Dimension:
Width: 559 mm
Depth: 490 mm
Height: 1510 mm
Weight: 93 kg