Trimwex SL-HPR3-1000-100
fiksna cijena plus PDV
Godina proizvodnje
2018
Stanje
Polovno (potpuno funkcionalan)
Lokacija
Baja Mađarska
Hidraulična presa Trimwex SL-HPR3-1000-100
more Images
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Podaci o mašini
Naziv mašine:
Hidraulična presa
Proizvođač:
Trimwex
Model:
SL-HPR3-1000-100
Broj mašine:
B24271F/01
Godina proizvodnje:
2018
Stanje:
skoro nov (polovno)
Funkcionalnost:
potpuno funkcionalan
Cijena i lokacija
fiksna cijena plus PDV
Lokacija:
Szegedi út-94, 6500 Baja, Magyarország Mađarska
Opis
Working length: 3000 mm
Working width: 1000 mm
Adhesive thickness: 20 – 100 mm
Number of levels: 3
Manual rotation
Pressure applied by single-sided hydraulic cylinder
Number of rollers per level: 6
Pressure rollers are fixed
Roller type: Ø 40 x 150 mm
Specific pressure: 6 kg/cm²
Gjdpoy Rruujfx Anajit
Number of hold-downs per level: 3
Each hold-down equipped with pneumatic cylinder
Pneumatic cylinder type: Ø 50 x 75 mm
Each hold-down has its own air inlet/outlet valve
Pressure control via regulator
Hydraulic unit
Pump flow rate: 5.8 l/min
Hydraulic motor output: 2.5 kW
Hydraulic motor max. pressure: 30 – 160 bar