ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
fiksna cijena plus PDV
Stanje
Polovno
Lokacija
Borken Njemačka
Mašina za ispitivanje materijala ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
more Images
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K
Podaci o mašini
Naziv mašine:
Mašina za ispitivanje materijala
Proizvođač:
ZwickRoell
Model:
BT1-FR050TH.A1K
Stanje:
vrlo dobro (rabljeno)
Cijena i lokacija
fiksna cijena plus PDV
Lokacija:
Einsteinstraße 8a, 46325 Borken, Deutschland Njemačka
A19850805
Referentni broj:
Opis
Note: PC not included!!
Highlights:
- Test force: 50 kN (tension/compression)
- High-precision TC-MODCSCC module for strain gauge load cells (4- & 6-wire)
- Measuring range: 0.2 – 165% of nominal value, data acquisition up to 500 Hz
- Maximum resolution: up to 297,000 points (at 50 Hz)
- Positioning repeatability: ±10 µm
- Crosshead speed: 0.0005 – 600 mm/min
- Robust construction
- Compact dimensions: 1,814–2,688 mm height, 936 mm width, 722 mm depth
- Low noise: 59 dB(A)
- Ambient conditions: +10 to +35 °C, humidity 20–90%
Special features:
- Ideal for research, development, or industrial material testing
Dimensions & weight:
Load frame:
- Test force (tension/compression): 50 kN
- Load frame height: 1,714 mm
- Overall height: 1,814 – 2,688 mm
- Load frame width: 760 mm
- Overall width: 936 mm
- Load frame depth: 477 mm
- Overall depth: 722 mm
Weight:
- With electronic unit: 230 kg
- With typical accessories: approx. 300 kg
Condition: used
Scope of delivery: (see picture)
- ZwickRoell BT1-FR050TH.A1K testing machine
- Operating manual
Godpfsw S Hvzsx Anaeit
(Specifications are subject to change and errors excepted!)
If you have any questions, we are happy to answer them by phone.
Oglas je automatski preveden. Moguće su greške u prijevodu.
Dobavljač
Registriran od: 2012
601 Oglasi online
Trustseal icon
Pozovite
Pošaljite upit
Zemljišteus
Njemačka
Austrija
Švicarska
Sjedinjene Američke Države
Ujedinjeno Kraljevstvo
Francuska
Belgija
Španija
Meksiko
Italija
Nizozemska
Poljska
Ruska Federacija
Bjelorusija (Republika Bjelorusija)
Ukrajina
Estonija
Turska
Novi Zeland
Irska
Češka Republika
Danska
Finska
Švedska
Norveška
Luksemburg
Grčka
Litvanija
Latvija
Island
Portugal
Brazil
Venecuela
Argentina
Mađarska
Slovačka
Rumunija
Moldavija
Slovenija
Srbija
Crna Gora
Albanija
Hrvatska
Bugarska
Sjeverna Makedonija
Bosna i Hercegovina
Izrael
Egipat
Maroko
Indija
Indonezija
Južna Koreja
Japan
Tajland
Malezija
Vijetnam
Kina, Narodna Republika
Tajvan
Iran
Bangladeš
Zahtjev nije mogao biti poslan. Molimo pokušajte ponovno kasnije.
Telefon & Faks
+49 2861 ... oglasi
Ovi oglasi bi vas također mogli zanimati.
Mali oglas
Obradni centar MIKRON VCP 800 W
more images
Njemačka Aach
810 km
Obradni centar
MIKRONVCP 800 W
Provjereni prodavač
Mali oglas
Chiller Used Chiller MTA - 22 kW | With warranty
Poljska Łęczna
909 km
Chiller
Used ChillerMTA - 22 kW | With warranty