DEN-JET CD160-2500
Godina proizvodnje
2017
Stanje
Polovno (potpuno funkcionalan)
Lokacija
Rheda-Wiedenbrück Njemačka
Diesel HD postrojenje 2500 bar 25 l/min DEN-JET CD160-2500
more Images
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
DEN-JET CD160-2500
Podaci o mašini
Naziv mašine:
Diesel HD postrojenje 2500 bar 25 l/min
Proizvođač:
DEN-JET
Model:
CD160-2500
Godina proizvodnje:
2017
Stanje:
polovno
Funkcionalnost:
potpuno funkcionalan
Radni sati:
300 h
Cijena i lokacija
Lokacija:
33378 Rheda-Wiedenbrück, Deutschland Njemačka
Pozovite
Tehnički detalji
Ukupna širina:
2.160 mm
Ukupna dužina:
1.350 mm
Ukupna visina:
1.700 mm
Pritisak:
2.500 šipka
Radni pritisak:
2.500 šipka
Gorivo:
dizel
Ukupna masa:
1.850 kg
Maksimalna brzina okretanja:
1.800 okret/min
Dužina visokotlačnog crijeva:
20.000 mm
Prazna masa:
1.850 kg
Kapacitet rezervoara za gorivo:
140 l
Tip hlađenja:
voda
Snaga:
120 kW (163,15 KS)
Pritisak vode:
Kapacitet pumpe:
25 l/min
Oprema:
Tipna pločica dostupna, dizalica
Detalji ponude
ID oglasa:
A20451375
Referentni broj:
Opis
CD160-2500 with 2500 bar and 25 l/min. The pump is powered by a water-cooled 4-cylinder SISU diesel engine. The entire frame is made of hot-dip galvanized steel, ensuring long durability and corrosion resistance. The frame is equipped on all four corners with rubber feet, forklift pockets, and lifting eyes. The machine features a galvanized roof plate with a side mount for the protection and storage of, for example, high-pressure hoses. Similar to but not a Dynajet, Falch, Hammelmann, Kamat, Uraca, Woma, etc.
General Specifications:
Operating pressure: 2500 bar
Flow rate: 25 l/min
Max. pump speed: 560 rpm
Drive engine: 4-cylinder SISU diesel
Gbodpsxufbtofx Anajl
Drive engine output: 119.3 kW
Drive engine speed: 1800 rpm
Tank: 140 L
Max. fuel consumption: 26 L/h
Dimensions and unladen weight (SKID): 2160 mm x 1350 mm x 1700 mm (1850 kg)